• حقوق امام ما را به حقوق خدا راهنمایی میکند

  جلسه اول ماه رمضان ۱۴۰۰: موضوع بحث امسال ماه مبارک رمضان ما در خصوص «حقوق الله» است. در طول سال گذشته در خصوص حقوق امام صحبت کردیم. مقصد و منظور ما از شناسایی حقوق ائمه، شناخت حقوق خداست: إلَى اللّهِ تَدْعُون وَ عَلَیْهِ تَدُلُّونَ. بعد از شناخت حقوق امام، یک قدم جلوتر بگذاریم؛ حقوق خدا را باید بشناسیم و ادا کنیم. حقوق امام ما را به حقوق خدا راهنمایی میکند.

 • روزه برای رسیدن به تقواست

  جلسه دوم ماه رمضان ۱۴۰۰: تقوا آثار متعددی دارد. اما آیا ما باید بخاطر این آثار و برکات تقوا پیشه کنیم؟! روزه برای رسیدن به تقواست: کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى الَّذِینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ. ما روزه میگیریم فقط بخاطر اینکه امر خداست. روزه برای ادای حق خداست؛ چون تقوا یکی از حقوق خداست، و روزه وسیله رسیدن به این تقواست.

 • حق الناس مهمتر است یا حق الله؟!

  جلسه سوم ماه رمضان ۱۴۰۰: ما میخواهیم اهمیت حق الناس را بیان کنیم، میگوییم خدا حق الله را میبخشد اما حق الناس را نمی بخشد. گویا حق الناس ازحق الله مهمتر است! اگر خدا از حقش میگذرد، بخاطر کرامت خداست، نه بخاطر کم اهمیتی حق الله. خدا ازحق خودش میگذرد، اما ما حق نداریم ازحق خدا بگذریم! حق الناس خودش یکی ازدستورات الهی ورعایت آن جزو حقوق الهی است.

 • رعایت حق الله جامعه را ایمن میکند

  جلسه چهارم ماه رمضان ۱۴۰۰: حق الله وقتی رعایت شود، شما داری حرز و سپر میشوید. اگر جامعه ای عرصه ضربه های مهلک شد، نشان از بی تقوایی است. ما از ناحیه فضای مجازی چقدر داریم ضربه میخوریم؟ یک نسل با این فضای مجازی دارد تباه میشود. چرا حق الله نادیده گرفته میشود؟ ظاهر امر مسئولین که نشان میدهد مومن و اهل رعایت هستند؛ پس مشکل کجاست؟

 • کسیکه حق الله را در نظر نگیرد، حق الناس را هم رعایت نخواهد کرد

  جلسه پنجم ماه رمضان ۱۴۰۰: کسیکه حق الله را در نظر نگیرد، یقینا حق الناس را هم در نظر نخواهد گرفت. چون رعایت حق الناس دستور خداست، و رعایت نکردن حق الناس زیر پا گذاشتن دستور خداست. هرجا حق خدا را ندیدیم و تقوا پیشه نکردیم، مطمئن باشیم می بازیم. این قانون خالق هستی و واضع همه معادلات دنیاست! کسی می بَرَد که رضایت خدا را جلب کند.

 • همه اقشار باید در دفاع از فلسطین برنامه داشته باشند

  جلسه بیست و سوم ماه رمضان ۱۴۰۰: وصیت امیرالمومنین علیه السلام این است: دشمن ظالم و یار مظلوم باشید. دفاع از مظلوم وظیفه همه اقشار است. ملت ایران، حوزه علمیه، دستگاههای دولتی، گزارش دهید، ما برای کمک به مردم فلسطین چه کرده ایم؟ تمام اقشار باید در این زمینه نقششان را ایفا کنند. اگر به هر دلیلی راهپیمایی روز قدس متوقف شد، در سایر زمینه ها باید کار را پیش برد.

 • حق الناس را هم بخاطر خدا باید رعایت کنیم!

  جلسه ششم ماه رمضان ۱۴۰۰: این شرک ما بود که حق الله را کنار حق الناس گذاشتیم. گفتیم خدا از حق خودش میگذرد، مراقب حق الناس باشیم. اگر ما موظفیم به رعایت حق الناس، چون این یکی از دستورها و جزو حقوق خداست. حق الناس را بخاطر مردم نباید رعایت کنیم، بلکه بخاطر خدا باید رعایت کنیم.

 • فضای مجازی عرصه اصلی تقابل دشمن است

  جلسه هفتم ماه رمضان ۱۴۰۰: دشمن امروز جز فضای مجازی سلاح و امکان دیگری ندارد. امکان مبارزه میدانی را ندارند. در جنگ بیولوژیک هم تعداد محدودی میتوانند تلفات بگیرند. عرصه اصلی میدان مبارزه امروز عرصه فضای مجازی است. وضعیت فضای مجازی واقعا بی در و پیکر است. مرزهای فکری جوانانمان را بازِ باز در اختیار دشمن قرار داده ایم. این جنایت است.

 • کاندیدهای ریاست جمهوری ببینند از عهده این مسئولیت بر می آیند؟

  جلسه هشتم ماه رمضان ۱۴۰۰: رهبرانقلاب به این موضوع توجه دادند که اگر کاندیدی برای ریاست جمهوری به میدان آمد، نگاه کند که در خود توان این کار را می بیند یا نه؟ در روایت میفرماید اگر کسی کاری را بعهده بگیرد که از عهده آن بر نمی آید، خداوند ماتحت او را از آتش پر میکند! چرا خداوند انقدر سخت میگیرد؟ چون این امر ناشی از حب دنیا و حب ریاست، و ضایع کردن امور مسلمین است.

 • خدیجه کبری نمونه کامل تقوا

  وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها-ماه رمضان ۱۴۰۰: حضرت خدیجه سلام الله علیها ثروت و مقام دنیوی داشت، اما در کنارش تقوا و جایگاه معنوی هم داشت. خداوند بخاطر ثروت خدیجه کبری او را تکریم نکرد، بلکه بخاطر ایمانش بود که او را تکریم کرد. خدیجه کبری سلام الله علیها نمونه کامل تقواست؛ همان تقوایی که به انسان ارزش میدهد: إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ.

 • مصاحبه آقای ظریف با برنامه قبلی ضبط و منتشر شده / متهم اصلی شخص رئیس جمهور است

  جلسه سیزدهم ماه رمضان ۱۴۰۰: مصاحبه آقای ظریف با برنامه انجام شده. این مصاحبه کاملا حساب شده گرفته شده و حساب شده هم منعکس شده. جهت دار بودن سوالات مجری و مصاحبه گر کاملا مشخص است. این مصاحبه کاملا یک برنامه انتخاباتی است. برخلاف آنچه گفته میشود برنامه اصلا محرمانه نبوده. اگر غیر از شخص رییس جمهور را در این قضه محکوم کنید، فریب خورده اید.

 • امام حسن (علیه السلام) قائل به ادای حق الله نبود؟!

  میلاد امام حسن علیه السلام-ماه رمضان ۱۴۰۰: جاهِدُوا فِی اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ(حج 78). این آیه خطاب به ائمه است. جهاد یک دستور و اصل اساسی دین است. میگویند «امام حسین علیه السلام امام جنگ است و امام حسن علیه السلام امام صلح است». یعنی امام حسن قائل به ادای حق الله نیست؟! قرآن میفرماید: وَلا یَزالونَ یُقاتِلونَکُم(بقره 217). یعنی چه ما با دشمن نباید تنش داشته باشیم؟

 • جریانهای انقلابی به بهانه کرونا خود را خانه نشین کرده اند!

  شام میلاد امام حسن علیه السلام-ماه رمضان ۱۴۰۰: یک دوگانگی جدی در ذهن مردم بوجود آمده. ضربه ای که اینها زدند ضربه کمی نبود. هدف آنها حاج قاسم نیست، ولایت و اصل استکبارستیزی را نشانه گرفته اند. این بازی رسانه ای مکمل توئیت های تاجزاده و حجاریان است. برای گام بعدی هم برنامه ریزی دقیق کرده اند. از این طرف جریانهای انقلابی ما به بهانه کرونا خود را خانه نشین کرده اند!

 • کاری که اینها کردند بدتر از ترور حاج قاسم بود

  جلسه شانزدهم ماه رمضان ۱۴۰۰: کاری که اینها با انجام این مصاحبه کردند صد برابر بدتر از ترور حاج قاسم بود. ترور حاج قاسم او را زنده تر کرد، اما این ها به مکتب و خط و شخصیت شهید سلیمانی ضربه ای زدند که آمریکایی ها با کشتن سردار سلیمانی نزدند. امنیت و انتخابات یک کشور را به مخاطره انداخته اند.

 • توکل، راز قدرت اولیاء خدا

  جلسه هفدهم ماه رمضان ۱۴۰۰: ما روی اشخاص تعصب نداریم، روی مکتب و باور و ایمان تعصب داریم. همین باور و ایمان حضرت امام رحمت الله علیه و سردار سلیمانی را هرکسی دیگر داشته باشد، ما مریدش میشویم؛ اما پیدا نمیکنیم! کسیکه انقدر عمیق اهل بصیرت و عمل و میدان باشد، پیدا نمیکنید. چرا آدم میتواند به اولیای خدا تکیه کند؟ چون اعتماد آنها به خداست: عَلى‌ رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ.

 • وزیر خارجه صرفا مجری تصمیمات است

  جلسه نوزدهم ماه رمضان ۱۴۰۰: شأن رهبرانقلاب نبود که در این بازی سیاه اصلاحات وارد شوند، اما محکم وارد شدند؛ چون این موضوع به اقتدار نظام برمیگشت. رهبرانقلاب گفتند «وزیر امور خارجه صرفا مجری است. البته در جلسات دست بالا شرکت هم میکنند، اما ایشان مجری سیاستهای بالادست هستند». یعنی حرفهای ایشان حرف نظام اسلامی نیست. آقای ظریف خسر الدنیا و الآخره شد!

 • مسابقه سیاسی یا محاربه اعتقادی؟!

  شب قدر ۲۱ ماه رمضان ۱۴۰۰: تاجزاده میگوید «باید با بسیج افکار عمومی به رهبرانقلاب فشار بیاوریم، که مجبور شود خواسته های ما را بپذیرد». میگوید «اگر رهبر به حرف ما گوش نکند، ما به مردم میگوییم که تمام مشکلات بعهده رهبر و شورای نگهبان است». اینکه جامعه باید به یک محور توجه کند، جزو حقوق خداست. این یک محاربه اعتقادی است نه مسابقه سیاسی.

 • تحرّکوا بسم الله... دستور حمله!

  جلسه بیست و چهارم ماه رمضان ۱۴۰۰: جمله آخری که رهبرانقلاب در صحبت روز قدس گفتند این بود: تحرّکوا بسم الله. این سخن ترسیم کننده دوره جدیدی از هجمه است، نه فقط دفاع. این فرمان حرکت است. فرمان شروع یک سلسله تهاجم هاست. ما از موقعیت دفاعی به موقعیت تهاجمی رسیده ایم. جبهه مقابل ما در حال افول و نزول است؛ هم اسراییل، و هم آمریکا و کشورهای غربی.

 • حزب اللهی ها، تنگه احد را خالی نکنید!

  جلسه اول اردوی مشهدمقدس - عیدفطر ۱۴۰۰: اولین بار است که یک کاندید صریحا دم از مخالفت با ولایت فقیه می زند. مهم نیست تاجزاده ردصلاحیت شود یا نه؛ مهم این است که از این تریبون رسمی استفاده کرد برای مخالفت صریح با ولایت فقیه. این طرف مسئله انقلابی ها رهبرانقلاب نیست؛ دعوا بر سر کاندیدهاست. الان ولایت را میتوان زد؛ تنگه احد خالی است!

شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ آبان بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
بنیاد، خ شهید باهنر
مسجد قدس
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است