• احقاق حق امام، مسئله اصلی عاشورا

  روز اول محرم ۹۹: تمام واقعه عاشورا برای احقاق حق امام بود. هر روز عاشوراست؛ تا اینکه امام زمان ارواحنا فداه بیایند و مردم دنیا حق ایشان را بشناسند و رعایت کنند، آنگاه خون امام حسین علیه السلام از جوشش می ایستد. مسئله اصلی عاشورا حق امام است. باید تقاص خون بناحق ریخته اماممان را از ظالمین استیفا کنیم. عزاداری به تنهایی کافی نیست. باید حق امام را به همه بشناسانیم.

 • در بحبوحه مشکلات، مراقب حمله به اماممان باشیم!

  روز دوم محرم ۹۹: تمام سرویسهای رسانه ای بیگانه شروع به حمله به رهبری این نظام میکنند، و سعی میکنند رهبر جامعه را منشأ مشکلات جامعه عنوان کنند. در این میان موجی در حمایت از جایگاه ولایت در جامعه بر نمیخیزد. انسان احساس میکند این جامعه نیاز به یک حسین علیه السلام دارد برای دفاع از حق امام!‌ اگر از راه حق برگردیم،‌ خدا ما را مبتلی میکند به قتل امام! مثل کوفیان.

 • رمز استقامت چهل ساله انقلاب

  روز سوم محرم ۹۹: مردم ما در فتنه های گوناگون، به حرف امام جامعه رجوع کردند و فتنه ها به خیر گذشت. صدراسلام اینگونه نبود. مردم در اختلافات به پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله رجوع نمیکردند، و یا به حرف ایشان عمل نمی کردند. علت این انزجار قلبی، دنیاپرستی مردم بود. رمز استقامت انقلاب ما این است که خداوند اجازه نداده قلوب مردم ما قساوت پیدا کند تا نسبت به حق منزجر باشند.

 • حمله به ولایت یعنی برپایی کربلایی دیگر

  روز چهارم محرم ۹۹: میگوید باید سیاست داخلی نظام مطابق سیاست خارجی دولت تغییر کند. موج اجتماعی ایجاد میکنند علیه امام جامعه. عواطف و احساسات مردم را تحریک میکنند. هم نفس با دشمنان اسلام و ملت، دستورالعملشان حمله به امام جامعه میشود. میخواهید دوباره کربلا بپا کنید؟ تمام مسئله کربلا دفاع از حق امام و جایگاه امامت بود.

 • نقشه یزیدیان برای نابودی نسل بشر و بنیان خانواده

  روز پنجم محرم ۹۹: انسان از اتفاقاتی که در قبال خانواده ها می افتد متأثر میشود. از چهل سال پیش به اسم تنظیم خانواده و رهایی از فقر، فرزندآوری را نشانه گرفته اند. این اقدامات برای کاهش نسل جوان کشور است، تا کشور ما قدرت انسانی لازم برای پیشبرد اهداف انقلاب نداشته باشد. در سند ۲۰۳۰ و کنوانسیون حقوق کودک این دستورالعملها وارد شده و باید عملیاتی شود.

 • ویروس غفلت و راحت طلبی خطرناک تر از ویروس کرونا!

  روز ششم محرم ۹۹: برخی به بهانه کرونا میخواهند هیئت ها را کمرنگ کنند. اگر شرایط سخت تر از این شود می خواهیم چکار کنیم؟ تسلیم می شویم، یا شرایط را با وظیفه و تکلیفمان هماهنگ می کنیم؟ مراقب کم اعتنا شدن بخش قابل توجهی از جامعه نسبت به شعائر حسینی باشیم. مراقب ویروس غفلت و ویروس راحت طلبی باشیم. این ویروس از ویروس کرونا خطرناک تر است!

 • انقلاب اسلامی از جنس قیام حسینی است

  روز هفتم محرم ۹۹: اباعبدالله علیه السلام پس از شهادت مسلم فرمود هرکس طاقت شمشیر و نیزه دارد بماند، و الا ما را ترک کند. اکثر یاران امام هم ایشان را ترک کردند. ادامه قیام امام برای انتقام خون مسلم بود. انقلاب اسلامی از همین جنس است. امر بمعروف و نهی از منکر کردیم، خون جوانان ما را ریختند؛ و ما هم به انتقام خونهای بناحق ریخته قیام کردیم و به نصرت الهی پیروز شدیم.

 • دعای برای فرج به تنهایی کارساز نیست

  روز هشتم محرم ۹۹: بفرموده امام رضا علیه السلام اگر ما امام را شناختیم و از تعلقاتمان جدا شدیم و به سمت ادای حق امام رفتیم، نجات پیدا میکنیم. اما اگر حق امام را نشناسیم و برای ادای این حق اقدام نکنیم، هلاک میشویم؛ هرچقدر هم برای فرج و ظهور دعا کنیم. صرف دعا برای فرج راهگشا نیست. نصرت خدا به کسی میرسد که میانه میدان جهاد و مبارزه باشد؛ مثل انبیاء و ائمه علیهم السلام.

 • باز هم تحریف عاشورا؛ این بار توسط برخی عمامه به سرها

  روز تاسوعای ۹۹: برخی عمامه به سرها به اسم عاشورا پژوهی گفته اند قیام و مبارزه ای در حرکت امام حسین علیه السلام نبوده، و صرفا یک حرکت روشنگرانه بود. شما عنصر جهاد و قیام را از حرکت عاشورا بگیرید، از عاشورا چه می ماند؟ میگویند حرکت امام حسین علیه السلام قیام و جهاد نبود، فرار از بیعت بود! پس جماعتی که امام به کوفه فرستاد برای سازمان دهی و مسلح کردن مردم چه بود؟!

 • «أین الطالب بدم المقتول بکربلا» فریاد اصلی عاشوراست

  روز عاشورای ۹۹: امام باقر علیه السلام فرمود روز عاشورا اینگونه به هم تسلیت بگویید:‌ أعظَمَ اللهُ اجورَنا بمُصابِنا بِالحُسَینِ، وَ جَعَلَنا و ایّاکُم مِنَ الطّالِبینَ بِثارِهِ مَع وَلیّهِ الامامِ المَهدیِّ مِن آلِ مُحَمَّدٍ. تب انتقام در عاشورا باید داغ باشد. فریاد اصلی عاشورا أین الطالب بدم المقتول بکربلاست. اگر در عاشورا فقط گریه کنیم و از کنار خون اباعبدالله علیه السلام عبور کنیم، می شویم مثل کوفیان!

 • احقاق حق امام، مسئله اصلی عاشورا

  گزارش کامل روز اول محرم ۹۹: تمام واقعه عاشورا برای احقاق حق امام بود. هر روز عاشوراست؛ تا اینکه امام زمان ارواحنا فداه بیایند و مردم دنیا حق ایشان را بشناسند و رعایت کنند، آنگاه خون امام حسین علیه السلام از جوشش می ایستد. مسئله اصلی عاشورا حق امام است. باید تقاص خون بناحق ریخته اماممان را از ظالمین استیفا کنیم.

 • در بحبوحه مشکلات، مراقب حمله به اماممان باشیم!

  گزارش کامل روز دوم محرم ۹۹: تمام سرویسهای رسانه ای بیگانه شروع به حمله به رهبری این نظام میکنند، و سعی میکنند رهبر جامعه را منشأ مشکلات جامعه عنوان کنند. در این میان موجی در حمایت از جایگاه ولایت در جامعه بر نمیخیزد. انسان احساس میکند این جامعه نیاز به یک حسین علیه السلام دارد برای دفاع از حق امام!‌ اگر از راه حق برگردیم،‌ خدا ما را مبتلی میکند به قتل امام! مثل کوفیان.

 • رمز استقامت چهل ساله انقلاب

  گزارش کامل روز سوم محرم ۹۹: مردم ما در فتنه های گوناگون، به حرف امام جامعه رجوع کردند و فتنه ها به خیر گذشت. صدراسلام اینگونه نبود. مردم در اختلافات به پیغمبر صلی الله علیه وآله رجوع نمیکردند، و یا به حرف ایشان عمل نمی کردند. علت این انزجار، دنیاپرستی مردم بود. رمز استقامت انقلاب اسلامی این است که خداوند اجازه نداده قلوب مردم ما قساوت پیدا کند تا نسبت به حق منزجر باشند.

 • حمله به ولایت یعنی برپایی کربلایی دیگر

  گزارش کامل روز چهارم محرم ۹۹: میگوید باید سیاست داخلی نظام مطابق سیاست خارجی دولت تغییر کند. موج اجتماعی ایجاد میکنند علیه امام جامعه. عواطف و احساسات مردم را تحریک میکنند. هم نفس با دشمنان اسلام و ملت، دستورالعملشان حمله به امام جامعه میشود. میخواهید دوباره کربلا بپا کنید؟ تمام مسئله کربلا دفاع از حق امام و جایگاه امامت بود.

 • نقشه یزیدیان برای نابودی نسل بشر و بنیان خانواده

  گزارش کامل روز پنجم محرم ۹۹: انسان از اتفاقاتی که در قبال خانواده ها می افتد متأثر میشود. از چهل سال پیش به اسم تنظیم خانواده و رهایی از فقر، فرزندآوری را نشانه گرفته اند. این اقدامات برای کاهش نسل جوان کشور است، تا کشور ما قدرت انسانی لازم برای پیشبرد اهداف انقلاب نداشته باشد. در سند ۲۰۳۰ و کنوانسیون حقوق کودک این دستورالعملها وارد شده و باید عملیاتی شود.

 • ویروس غفلت و راحت طلبی خطرناک تر از ویروس کرونا!

  گزارش کامل روز ششم محرم ۹۹: برخی به بهانه کرونا میخواهند هیئت ها را کمرنگ کنند. اگر شرایط سخت تر از این شود می خواهیم چکار کنیم؟ تسلیم می شویم، یا شرایط را با وظیفه و تکلیفمان هماهنگ می کنیم؟ مراقب کم اعتنا شدن بخش قابل توجهی از جامعه نسبت به شعائر حسینی باشیم. مراقب ویروس غفلت و ویروس راحت طلبی باشیم. این ویروس از ویروس کرونا خطرناک تر است!

مجالس شب های قدر
با سخنرانی و مناجات خوانی
حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
از یکشنبه تا پنج شنبه، از ساعت ۲۱:۳۰
(قرائت قرآن، بیان احکام، سخنرانی، عزاداری، دعای جوشن کبیر، قرآن به سر گرفتن)
مکان:
مصلی قدس قم
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است