• محیط امن خوانندگان مبتذل در مدارس

  جلسه اول رمضان ۹۸ - دانش آموزان ما واقعا مظلومند. از رقصهای دسته جمعی و آهنگهای زیرزمینی گرفته، تا برنامه روزه خواری در ملأ عام. با ابتذال و فساد یک نسل نابود میشود. کفر و فسق شما اهل نفاق از جنایات آل سعود بدتر است. اگر با برنامه های رقص در مدارس برخورد می شد، این دست برنامه ها در مدارس فراگیر نمی شد. حتی زمان طاغوت هم انقدر ابتذال در سرودهای مدارس نبود.

 • آمادگی جامعه برای تشکیل دولت اسلامی، روح بیانیه گام دوم انقلاب

  جلسه دوم رمضان ۹۸ - اگر بخواهیم به دولت اسلامی برسیم، ابتدا باید جامعه اسلامی داشته باشیم. آمادگی جامعه در جوانب مختلف، زمینه ساز تشکیل دولت اسلامی است. روح بیانیه گام دوم انقلاب همین امر است. طبق روایات هرچه به آخرالزمان نزدیک میشویم، تعقل جای تعبد را میگیرد. نوجوانان و جوانان ما فارغ از فضای تعبد، باید نسبت به موضوعات و مسائل مختلف دین روشن و آگاه شوند.

 • سیگنال جدید عراقچی به مقامات آمریکا

  جلسه سوم رمضان ۹۸ - آقای عراقچی گفته اگر ما مجبور شویم برادران افغانمان را جواب میکنیم. مگر رهبرانقلاب نگفتند اینها نمیتوانند جلو فروش نفت ما را بگیرند، شما چرا به حرف رهبرانقلاب اعتماد ندارید و در جامعه ایجاد یأس میکنید؟ اصلا جریان برجام به اتباع چه ارتباطی دارد، چرا خودزنی میکنید؟ نکند با این حرفها دارید سیگنال میفرستید به مقامات آمریکا و اروپا؟!

 • جهاد معنوی، سخت تر از جنگ سوریه

  جلسه چهارم رمضان ۹۸ - دین حنیف دینی است که عزیز و قدرتمند باشد و بتوان به آن تکیه کرد. و کسی میتواند به این دین حنیف تکیه کند، که مخلص باشد. رهبرانقلاب اولین عرصه جهاد معنوی را اخلاص بیان کردند. این خیلی سخت تر از رفتن به سوریه است. ما باید اول خودمان به قله اخلاص برسیم، بعد جامعه را به سمت این نوع دینداری پیش ببریم.

 • اخلاص سری از اسرار الهی

  جلسه پنجم رمضان ۹۸ - پیچیدگی اخلاص بخاطر این است که منشأ اخلاص سر الهی است. اگر برای ازدیاد روزی نمازشب خواندیم، اخلاص عمل از بین رفته است. اعمال بصورت طبیعی اثرات و فوایدی دارند، اما ما نباید بخاطر این آثار و فواید عمل انجام دهیم. اگر بخاطر دفع خطر صدقه بدهیم، این عمل با اخلاص نیست.

 • کافیست محبت خدا را طلب کنیم

  جلسه ششم رمضان ۹۸ - میفرماید اگر بفهمم بنده ام دوست دارد مخلص باشد و فقط برای من بندگی کند، و تمام میل و رغبتش جلب رضایت من باشد، خودم مدیریت امور زندگی اش را بدست میگیرم، و در این راه ثابت قدمش میکنم و وسیله تقربش را به خودم فراهم میکنم. این حدیث قدسی یک گنج تمام عیار است. خیلی امیدوارکننده است.

 • نمایش سربازان ترامپ در دانشگاه تهران

  جلسه هفتم رمضان ۹۸ - تجمع اخیر دانشگاه تهران باید مورد بررسی و تفحص قرار بگیرد. یک تجمع بدون مجوز و کاملا غیرقانونی. وقتی ترامپ میگوید ایران هر هفته یک مسئله دارد، نوکرانش در داخل باید این حرف اربابشان را جامه عمل بپوشانند. مسئله ما فقط حجاب نیست. ما انقلاب کردیم برای اقامه امر خدا. حال شما میخواهید برای حرف شیطان تجمع کنید؟

 • مقام خدیجه کبری(س) نتیجه اخلاص ایشان

  جلسه نهم رمضان ۹۸ - وفات حضرت خدیجه(س): خدیجه کبری(س) به هرآنچه پیامبر(ص) آورد ایمان آورد و از درون به حقانیت دین اسلام رسید. پیامبر(ص) فرمود خدیجه(س) وقتی من را تصدیق کرد که همه تکذیب کردند. پس ازدواج با پیامبر(ص) تمام دارایی اش را تقدیم کرد. ایثار و اخلاص یعنی این. خدیجه کبری(س) این مقام رفیع را از اخلاصش بدست آورد.

 • اعتراف دشمن به کارایی نظام اسلامی

  جلسه دهم رمضان ۹۸: مسئولیت را به کسی میدهند که اسلام که هیچ، به کشورش هم اعتقاد ندارد. جان کری میگوید کاش ما در آمریکا رهبری مثل رهبر ایران داشتیم. این اعتراف دشمن است. آنوقت ما پول و قدرت را به کسی میدهیم که ذره ای به نظام اعتقاد ندارد، و مسئولیت ساخت مدرسه و تربیت دانش آموزان را هم به این شخص میسپاریم. خیانت تا به کجا؟!

 • جای خالی علوم انسانی اسلامی

  جلسه یازدهم رمضان ۹۸: پلیس آمریکا زن باردار سیاهپوست را با شلیک پنج گلوله به قتل میرساند. حتی حیوانات درنده هم نسبت به این جنایتکاران برتری دارند. حیوان درنده که شکار جزو غریزه اش است، اگر متوجه شود شکارش باردار است او را رها میکند و شکارش نمیکند. آنوقت این جنایتکاران علوم انسانی را به ما دیکته میکنند و ما هم از آنها می پذیریم!

 • راه میان بر برای حل مشکلات کشور

  جلسه دوازدهم رمضان ۹۸: میفرماید اگر نیت خود را برای خدا خالص کنی به تمام مقاصدت میرسی، زودتر از آنکه بخواهی با کار برای دیگران به خواسته ات برسی. وقتی خدا حاجات ما را میدهد، چرا التماس بنده خدا را بکنیم؟ برخی که می روند التماس دشمن خدا را میکنند! مشکل اقتصادی دارد، دنبال تصویب FATF است. انسان از دشمنش توقع داشته باشد که برایش کار انجام دهد؟ این دیگر نوبر است.

 • چرا کسی به فکر محرومین کشورهای اسلامی نیست؟

  جلسه سیزدهم رمضان ۹۸: اگر فامیل و همسایه ما فقیر باشند امام زمان(عج) ناراحت میشود، اما اگر کودک یمنی از گرسنگی بمیرد امام زمان(عج) دردمند نمیشود؟ کم فروشی است که درباره محرومین صحبت کنیم، اما از محرومین مسلمان کشورهای اسلامی که بدست ایادی استکبار جهانی به این روز افتاده اند هیچ صحبتی نکنیم. وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفینَ. لااقل برای این محرومین دعا کنید.

 • در اسلام صلح رویه نیست، بلکه استثناست

  میلاد امام حسن(ع) رمضان ۹۸: رویه در اسلام این نیست که آنجایی که میتوانیم صلح کنیم، و اگر صلح مقدور نبود آنگاه بجنگیم. ما در اسلام یک رویه داریم و آن مبارزه و استقامت است. امام حسن(ع) هم جز این رویه نداشت و صریحا بیان فرموده اند که مجبور به صلح شدند. اگر گفتیم در اسلام دو رویه داریم، صلح و جنگ، مجاهدین در افکار عمومی محکوم میشوند که چرا بجنگیم و هزینه بدهیم؟

 • امام حسن(ع) مجبور به صلح شد

  شام میلاد امام حسن(ع) رمضان ۹۸: امام حسن مجتبی(ع) وقتی صلح کرد نگفت پدرم امیرالمومنین(ع) با تیغ جنگ مدیریت میکرد، حالا من با زبان گفتگو مدیریت میکنم. رییس جمهور بارها گفته ما میتوانیم مثل امام حسن(ع) با صلح و گفتگو امور را اداره کنیم. امام حسن(ع) چون نتوانست با معاویه بجنگد، مجبور به صلح شد. اما رویه امام حسن(ع) جنگ و مبارزه بود نه صلح.

 • گام دوم انقلاب، انقلابی نو

  جلسه هفدهم رمضان ۹۸: رهبرانقلاب در دیدار با جوانها گفتند مثل زمان طاغوت که ما جوانها کاری به کسی نداشتیم و کار خودمان را میکردیم، شما جوانان هم باید مثل ما عمل کنید. یعنی خودتان را برای برخوردهای بد هم آماده کنید. رهبرانقلاب در این زمینه امیدی به دولتها ندارند. پس از دستور آتش به اختیار، صریحا گفتند کارگروهها را تشکیل دهید. یک انقلاب نو با محوریت جوانان انقلابی.

 • هواپرستی نقطه مقابل عدالت ورزی

  شب قدر نوزدهم رمضان ۹۸: در برابر جریان عدالتخواهی هواپرستی عده ای وجود دارد. باید مبارزه با هوا و هوس سکه رایج جامعه شود تا عدالت برقرار شود. هیچکس نباید به خودش اجازه بدهد از سر میل و خواست خود یا حزبش کاری انجام دهد. اگر ما نسلی تربیت نکنیم که مبارزه با هوا و هوس را یاد بگیرد، این نسل در آینده برای برای رسیدن به خواسته های خودش دست به هر کاری میزند.

 • برقراری عدالت نیازمند مبارزه و هزینه

  جلسه نوزدهم رمضان ۹۸: اگر جامعه ای هواپرست شود‌ دیگر حق طلب نخواهد شد و از راه ولایت خارج میشود. خداوند در قرآن تصریح میکند هواپرستی نکنید تا حق گرا و عدالت طلب باشید. در مقابل جریان حق و عدل جریان هواپرستی معرفی میشود. برخی میخواستند از مبارزه و استقامت فرار کنند، لذا به کاندیدی رأی دادند که شعارش تعامل با غرب بود. شرایط فعلی جامعه نتیجه این هواپرستی است.

 • شیوه علی(ع): مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم

  شام شهادت امیرالمومنین(ع) رمضان ۹۸: شیوه علی(ع) این است: مخاصمه با ظالم و یاری مظلوم. علی(ع) وقتی قدرت و حکومت داشته باشد، به جنگ با ظالم بر می خیزد. سه جنگ در طول حکومت ایشان شکل گرفت. این موضوع است که باعث قتل علی(ع) شد. شهادت امیرالمومنین(ع) باید مردم کوفه را بیدار میکرد، اما آنها متنبه نشدند. چون هواپرستی اجازه حرکت و جهاد به آنها نمیداد.

 • علی(ع) در جای خودش یتیم ساز هم بود!

  شب قدر بیست و سوم رمضان ۹۸: امیرالمومنین(ع) چهارهزار نفر از مردم کوفه را در جنگ کشت. خیلی از یتیم های کوفه، پدرانشان بدست امیرالمومنین(ع) کشته شده بودند! حق و عدالت همین است. امیرالمومنین(ع) یتیم نواز بود، اما در جای خودش یتیم درست کن هم بود! وقتی مقابل جبهه باطل قرار میگیرد، در راه اجرای حق و عدالت از یتیم سازی باکی ندارد.

 • شیعه علی(ع) نسبت به فلسطین بی تفاوت نیست

  جلسه بیست و سوم رمضان ۹۸: کسیکه نسبت به فلسطین احساس وظیفه نکند شیعه علی(ع)‌ نیست. پس از هفتاد سال آوارگی، حال با معامله قرن میخواهند آوارگی مردم فلسطین را رسمیت ببخشند. وقتی برخی در ایران به آمریکا جرأت میدهند که بگوید ایران باید خلع سلاح شود، آمریکا هم به خودش اجازه میدهد طرح معامله قرن را برای فلسطینیان بی پناه دنبال کند.

 • مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است

  جلسه بیست و چهارم رمضان ۹۸: رهبرانقلاب گفتند مسئله قبله مسلمین بودن مسجد الاقصی، و اهتمام به امور مسلمین جای خود، اصلا روز قدس ایستادن در برابر یک مسئله انسانی است. یک فاجعه انسانی در فلسطین در حال رخ دادن است. اسراییل در گذشته چه بود،‌ اسراییل امروز چیست. در گذشته همه دغدغه ما این بود انتفاضه نابود نشود،‌ در همین حد. امروز آن انتفاضه ضعیف به کجا رسیده.

 • نفاق وسیله محک ایمان مردم

  جلسه بیست و پنجم رمضان ۹۸: نفاق باید در جامعه باشد تا معیار ایمان مردم سنجیده شود. مردم باید تشخیص دهند که چه کسانی راهشان درست است و چه کسانی غلط. تقوا اینجا کاربرد خودش را نشان میدهد. خداوند میفرماید شما را امتحان میکنیم تا بفهمیم چه کسانی جزو مجاهدان و صابرین هستند. ما هم باید اهل جهاد باشیم، و هم در این مجاهده ثابت قدم بمانیم.

 • حرف امام(ره) حکم قرآن بود

  شب رحلت حضرت امام(ره) رمضان ۹۸: حرف حضرت امام(ره) حکم قرآن بود: وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّی لا تَکُونَ فِتْنَة. اما عده ای گفتند جنگ کافیست. اینطور بود که امام(ره) از ما گرفته شد. برخی گفتند اگر امروز امام(ره) بود، مواضعش را تغییر میداد. تحریف شخصیت امام(ره) از این روشن تر؟! رهبرانقلاب در مورد تحریف شخصیت امام(ره) به مردم هشدار دادند که اگر مراقب نباشند سیلی خواهند خورد.

شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ آبان بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
بنیاد، خ شهید باهنر
مسجد قدس
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است