• همراه با حسین(ع)‌ در گام دوم انقلاب

  روز اول محرم ۹۸: امام حسین(ع) هنوز هم میانه میدان مبارزه است، و همراه میخواهد. باید همراه با حسین در جهاد علمی و پژوهشی، همراه با حسین در جهاد معنویت و اخلاق، همراه با حسین در جهاد اقتصادی، همراه با حسین در جهاد عدالت و مبارزه با فساد، همراه با حسین در استقلال و آزادی، همراه با حسین در جهاد عزت ملی و روابط خارجی، همراه با حسین در جهاد سبک زندگی باشیم.

 • عاشورا درس چگونه زندگی کردن است

  روز دوم محرم ۹۸: در بیانیه گام دوم انقلاب راجع به چهل سال آینده انقلاب اسلامی سخن گفته شده. بناست در چهل سال دوم انقلاب ما به قیام حضرت بقیه الله(عج) متصل شود. هفت عرصه ذکرشده در این بیانیه، همه عرصه جنگ و جهاد هستند. در جنگ و جهاد هم الگوی ما قیام کربلاست. اگر ما میخواهیم انقلاب را به مقصد نهایی خود برسانیم، راه ما راه کربلاست.

 • هدف خلقت: نابودی باطل بوسیله قوای حق

  روز سوم محرم ۹۸: خداوند هدف خلقت را نابودی باطل بوسیله جبهه حق بیان میکنند: نَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَى الْبَاطِلِ فَیَدْمَغُهُ فَإِذَا هُوَ زَاهِقٌ، حق چنان بر سر باطل میکوبد که چیزی از باطل باقی نمی ماند. ۸ سال دفاع مقدس رزمندگان با همین هدف جبهه رفتند: وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّی لا تَکُونَ فِتْنَةٌ. ما در میدان جنگیم؛ میخواهیم باور کنیم یا باور نکنیم. جوان ایرانی در این جنگ نقش محوری برعهده دارد.

 • عالم غیرانقلابی، مصیبت بزرگ جامعه

  روز چهارم محرم ۹۸: بفرموده امام حسین(ع) مصیبت اعظم جامعه اسلامی نخبه و عالمی است که به حمایت امامش بلند نشود و علیه مستکبر حرکت نکند. به کوه علم برخی علما نگاه نکنیم؛ عالم غیرانقلابی از عوام برتر نیست. اگر عالم دهر هم شویم اما پای امر امام نباشیم، باعث قدرت رسیدن معاویه و یزید در جامعه میشویم، و در جهنم همراه با آنها خواهیم سوخت.

 • جهاد اخلاقی و معنوی لازمه دینداری

  روز پنجم محرم ۹۸: جهاد اخلاقی و معنوی لازمه دینداری است. تخلق به اخلاق اسلامی بدون مبارزه و مجاهده صورت نمی گیرد؛ بدون تخلق به اخلاق اسلامی هم نمیشود برای دین خدا کار کرد و موثر واقع شد. تا اخلاقیات جامعه اسلامی اصلاح نشود، حضرت بقیه الله(عج) تشریف نخواهند آورد. مشکل اساسی ظهور اخلاق ما شیعیان است. امام زمان(عج) سربازان متخلق و تربیت شده میخواهد.

 • اقتدا به اشرار: قبح زدایی از آمریکای جنایتکار

  روز ششم محرم ۹۸: رییس جمهور گفته «گروههای تندرو منطقه مانع رابطه ما با آمریکا میشوند». ترامپ چه آدم خوبیست که تحت فشار نمیتواند با ایران رابطه برقرار کند! آمریکا تمام دنیا را پر از جنایت کرده، شما هنوز دنبال ارتباط با آمریکایید؟ این همان اقتدای به اشرار است که امام حسین(ع) فرمود. قاتلان امروز امام حسین(ع) اینها هستند. دائما دنبال قبح زدایی از این جنایتکارانند.

 • فقط صاحبان فضائل اهل مبارزه اند

  روز هفتم محرم ۹۸: پیامبران گذشته مامور به اجتناب از طاغوت بودند، اما پیامبراسلام(ص) مامور به جنگ با کفار شد. در کنار جهاد، پیامبر(ص) مامور به مکارم اخلاق هم بود. کسیکه بخواهد ایثارگرانه مجاهده کند،‌ باید ابتدا مکارم اخلاق کسب کند. رسول خدا(ص) جامعه را برای یک ماموریت عظیم سیاسی و انقلابی و جهادی تربیت میکرد؛ چون خیلی به اخلاق میپرداخت. خلق وخوی انقدر مهم است.

 • خون امام حسین(ع) چگونه از جوشش می افتد؟

  روز هشتم محرم ۹۸: امام حسین(ع) هدف خود ازتشکیل حکومت را تحقق این موارد بیان فرمودند: ظهور معالم خدا، پاکسازی سرزمینها ازظلم وفساد، امنیت یافتن مظلومین، عمل به دستورات وسنت واحکام خدا درجامعه. انتقام خون اباعبدالله(ع) به تحقق این موارد است. امام زمان(عج) وقتی بردنیا مسلط شوند، این موارد درجهان پیاده خواهد شد،و آنگاه خون امام حسین(ع) ازجوشش می افتد.

 • اگر با حسین(ع) نباشیم قطعا با یزیدیم

  روز تاسوعا محرم ۹۸: قبل از صدور بیانیه گام دوم انقلاب، امام امت دستور آتش به اختیار دادند. منتظر فراهم شدن شرایط نباشیم. استراحت ممنوع؛ امروز روز جهاد است. اگر شما جوانها همت کردید و به میدان آمدید حسینی هستید، و الا یزیدی هستید و لاغیر. امروز اصلاحات میگوید باید موضوعی برای ترساندن مردم پیدا کنیم تا دوباره به ما رأی بدهند. راه عدم تحقق این امر تبیین بیانیه گام دوم است.

شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ آبان بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
بنیاد، خ شهید باهنر
مسجد قدس
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است