سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۰۳

کمر همت برای تحریف دفاع مقدس

متن کامل سخنرانی هفته دفاع مقدس - 4 مهر 99: عده‌ای کمر همت بسته اند دفاع مقدس را تحریف کنند. با توجه به تحریفهایی که بخصوص امسال صورت گرفته و مقام معظم رهبری هم بر این زمینه تأکید داشتند، لازم است که نسل جوان ما هرچه عمیق تر با دفاع مقدس و و اهداف شهدای جنگ آشنا شوند، تا این نعمت عظیم و سرمایه گرانبها به مخاطره نیفتد و به مرور زمان دچار انحراف نشود.

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در هیئت محبین اهلبیت(علیهم السلام) قم جمعه 4 مهر ۹۹ با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در فضای باز واقع در محله شهیدان فاطمی برگزار شد.

کمر همت برای تحریف دفاع مقدس؟!

الآن یک عده‌ای کمر همت بستند که جریان دفاع مقدس را تحریف کنند چون یک جمله‌ای را سردار حاج قاسم سلیمانی می‌فرمود در همین افتتاحیه مراکز حفظ آثار در 8 استان، آنجا یک کلیپی را گذاشتند که آنجا شنیدم. حرف حرف دقیقی است، ایشان روحانی نیست اما روح عالی‌ای داشت، آقا فرمود برترین مجاهدت را انجام داد و خدا هم برایش برترین شهادت را روزی کرد در چنین تعبیری. این عزیز می‌فرمود تمام زحمات و رنجی که روحانیت؛ حالا اگر یک روحانی‌ای بلند شد و یک گوشه‌ای حرفی زد و هتک حرمت شهیدی کرد آن دیگر روحانی نیست، او فقط عمامه به سر دارد، دزد عمامه است. اگر کسی حرمت شهیدی را شکست، اگر کسی حرمت جهادی را شکست که می‌شکنند. فرمودند روحانیت در طول تمام این سالها هر چقدر زحمت کشید، رنج کشید، مجاهدت [کرد]، کشته داد، تبعید و زندان [رفت]، هر چه رنج و سختی کشید محصول و خلاصه و نتیجه‌اش شد دفاع مقدس. واقعاً این جمله جمله دقیق و درستی است چون می‌دانید مبنای تربیت در دین پرورش یک مجاهد فی سبیل الله است «أُولئِكَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقًّا»[1]. خدای متعال می‌فرماید مؤمن حقیقی [را] من مجاهد فی سبیل الله می‌دانم، مجاهد فی سبیل الله فقط. «هُمُ الصَّادِقُونَ»[2]، «هُمُ المُفلِحونَ»[3]؛ اینها کسانی هستند که به اوج قله رستگاری رسیده‌اند. ایمان محکش در عرصه دفاع مقدس، جهاد در دفاع حریم اهل بیت، دفاع وطن، هر جا مبارزه است. و امیرالمؤمنین فرمود مبارزه با شمشیر یعنی نثار جان، این جهاد برتر از انواع دیگر جهادهاست. بله ما انواع دیگر جهادها داریم امروز، جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی، جهاد امنیتی اما جهاد اقتصادی هم که امروز میدان اصلی‌اش شده، باز جهاد با سلاح و نثار جان، باز این جهاد افضل است و خون این جهاد هم، شهید این جهاد هم افضل است طبق آیات و روایاتمان.

الحمدلله امسال در [هفته] دفاع مقدس، مقام معظم رهبری کاری که کردند با یک میلیون رزمنده مستقیم صحبت کردند. البته وقتی مقام معظم رهبری در تلویزیون صحبت می‌کنند همه آحاد مردم مشاهده می‌کنند و دنبال می‌کنند، ده‌ها میلیون نفر بهره‌مند می‌شوند. ولی اینکه ایشان بگویند می‌خواهم مخاطب من رزمندگان اسلام باشند، خودش یعنی پرچم مجاهدین فی سبیل الله را بلند کردن، خودش یعنی تعظیم هفته دفاع مقدس، تعظیم شهادت.

 

اگر امام زمان هم فرموده باشن باز هم انتقاد می‏کنید؟

برای دفاع مقدس، برای جهاد، برای امام چون ما آن چیزی که الآن از دفاع مقدس برایمان به ارث رسیده از همه مهمترش اصل ولایت است. مسئله اصلی‌ای که می‌خواستم عرض کنم این است، حق امام. مقام معظم رهبری هم امسال در صحبتشان با رزمندگان اسلام اصلی‌ترین مطلبی که همان ابتدای فرمایش‌هایشان به آن اشاره کردند و مؤکد هم رویش ایستادند، ابعاد مختلفش را اشاره کردند حق امام در دفاع مقدس بود. حق حضرت امام در دفاع مقدس چه بود و چی هست؟ اصلاً این هدایتی که ایجاد شد، این دلهای نورانی‌ای که ایجاد شد، بروید آیات و روایات را ببینید «فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا»[4]. شما می‌گویید دفاع مقدس اوج صفا، اوج اخلاص، اوج ایثار، اینها از کجا ایجاد می‌شود؟ اسناد دینی ماست فقط به برکت ولایت این ایجاد می‌شود و الا اگر این فرمانبرداری از امامت و ولایت عامل ایجاد این همه فضیلت در دفاع مقدس نبود شما در سوریه و عراق که حالا رزمندگان مختلف از جبهه‌های مختلف و کشورهای مختلف چگونه توانستند کنار هم جمع شوند ایثارگرانه واقعاً، به تمام معنا مجاهده کنند با کمترین تلفات پیروز میدان شوند و کارشان به قطعنامه 598 هم ختم نشود. حق اصلی امام این است که سایه‌اش بر سر ماست، اصل برکت انقلاب حق امام است. جهاد و شهادت و استقامت و مقاومت همه‌اش حق امام است، «إِنْ ذُكِرَ الْخَيْرُ كُنْتُمْ أَوَّلَهُ وَ أَصْلَهُ وَ فَرْعَهُ وَ مَعْدِنَهُ وَ مَأْوَاهُ وَ مُنْتَهَاه‏»[5]، این کلمه امام هادی(علیه السلام)است. ولایت فقیه اگر جانشینی بقیه الله الاعظم نباشد که صاحب این همه کرامت و فضیلت نمی‌شود. به قول حضرت آیت الله العظمی حسن زاده آملی اگر چشم ایشان به نفس و کلام امام زمان نباشد مگر می‌شود این همه برکات راجع به مقام معظم رهبری بگویند. حضرت امام هم همینجور، وقتی آیت الله طالقانی به امام گفتند امام مردم می‌آیند کف خیابان، حکومت نظامی است همه کشته می‌شوند، این همه خون‌ها دارد ریخته می‌شود، خون هزاران نفر دارد ریخته می‌شود، حجت شرعی؟ خب ایشان یک فقیه بود، حضرت امام شما بزرگواری و مرجع تقلید، حجت شرعی‌تان برای اینکه می‌گویید بیایید جلوی حکومت نظامی چیست؟ امام چه جواب دادند؟ فرمودند اگر امام زمان هم بگوید آقای طالقانی شما باز هم می‌گویی حجت شرعی‌ات چیست؟ از امام زمان هم می‌پرسی حجت شرعی‌ات چیست؟ آقای طالقانی عرض کرد نه نمی‌پرسم از امام زمان، فرمود پس بروید به مردم بگویید بیایند. بعدها مشخص می‌شود که حضرت حجت ارواحنافداه از چه طریقی به حضرت امام این پیام را می‌رسانند که به مردم بگویید بیایند کف خیابان‌ها، از حکومت نظامی هم نترسند و جانشان را تقدیم کنند.

 

... عذابش کمتر از تحریف آرمان امام حسین(علیه‏السلام)است

این حق امام حق عظیمی است، قبل از محرم در دهه ولایت جریان کور اصلاحات خبیث که حالا بعضی از اینها خودشان بچه رزمنده و انقلابی هستند، شروع کردند به حمله کردن [به] جایگاه امام، مشکلات اقتصادی و مسائل دیگر همه را به عهده امام گذاشتند. توئیت پشت توئیت، تاجزاده حالا در محرم عرض کردم دیگر تکرار نمی‌کنم ولی این حمله‌ها ادامه پیدا کرد و مجبور هستیم بگوییم. چرا مقام معظم رهبری از حق امام در دفاع مقدس دفاع می‌کنند؟ به خاطر اینکه ادامه پیدا کرده حمله به حضرت امام. سردار ادنایی من به او می‌گویم ، حالا می‌گویند در شناسنامه‌اش نوشتند اعلایی که یک سِمتی هم در جنگ داشته. شما مصاحبه‌اش در تلویزیون را ببینید که چی دارد می‌گوید، می‌گوید اینکه جنگ را تمام کرد، مسئله را حل کرد، صحبت ما با برادرِ صدام بود، نزدیک شدن به صدام بود که قصه حل شد! یعنی از فرماندهان دفاع مقدس که دیدند این بود؟ اینکه صدام عقب نشینی کرد این بود که چون ما با او رابطه دوستی برقرار کردیم مسئله حل شد؟ اینجوری تمام موضع اسلام، موضع عقلانیت و خرد و اندیشه و منطق، موضع امام باور و ایمان همه رزمندگان اسلام و همه این وصیت‌نامه‌های شهدا و دست نوشته‌هایشان، همه دیگر از بین می‌رود. در هفته دفاع مقدس دارند این حرف را می‌زنند. مسئله‌ای که مشکل را حل کرد دوستی ما با برادر صدام بود و او هم از آن طریق صحبت کرد و کم‌کم صدام نرم شد و حاضر شد کم‌کم اسرای ما را آزاد کند. عجب! چه‏جوری شما می‌توانید مقابل 213 هزار شهید این حرف را بزنید؟ والله به حضرت عباس تکه تکه کردن اولیاء خدا عذابش کمتر از این است که شما آرمان و ایمان و فکر او را برداری نابود کنی. این حمله به امام است، چرا مقام معظم رهبری 2-3 روز بعد از این مصاحبه این فریاد را می‌زنند؟ چون همین‌ها آدم‌هایشان در همه جا نفوذ دارند، این حرفها را همه دارند می‌زنند. تاجزاده قبل از محرم حمله به امام کرد، در محرم این مجمع مدرسین و محققین کور و خبیث در قم، این خائنین و منافقین که هر کدامشان سابقه دارند چه گفتند؟ حیرفی از این مجموعه برگشت چه گفت؟ گفت امام حسین چه قیامی، چه جهادی، چه مبارزه ای؟ اصلاً قیام و انقلاب و اینها از فرهنگ چپ آمده وارد دین ما شده. امام حسین خواست از بیعت فرار کند در این راه یزید او را کشت. این یعنی چی؟ این حمله به حق و جایگاه امام. اینها که به امام حسین رحم نمی‌کنند بعد به رهبر انقلاب رحم کنند؟ مصاحبه را ببینید، خدا شاهد است خجالت می‌کشم از شهدایی که در مجلس هستند، از ائمه هدی(علیهم السلام) که عنایت دارند و ملائکه‌ای که در این جلسه پر نور متعلق به اهل بیت و اولیاء خدا و شهدا بگویم این فرد خبیث چی گفته در تلویزیون.

 

... مخفیانه با صدام ارتباط داشتیم؟!

تریبون دارند، دقیقاً یک سال پیش کسی که رئیس کمیسیون دفاع بود آن زمان و الان رئیس جمهور ماست مع الأسف، دقیقاً در همین ایام صفر یک سال پیش در هیئت دولت ایشان چه گفت؟ گفت ما سالها مخفیانه ارتباط داشتیم با نزدیکان صدام، گفتگو می‌کردیم و بعد این گفتگوها تبدیل شد به مکاتبه و نامه و بعد کم‌کم این سالها ارتباط مخفیانه منجر شد صدام قبول کند قطعنامه را و جنگ را تمام کند. این یعنی چی؟ یعنی تا روز آخری که حضرت امام قائل به «قاتِلُوهُمْ حَتَّى لا تَكُونَ فِتْنَةٌ»[6] بود اشتباه کرد، ما بودیم که جنگ را تمام کردیم، ما بودیم که این مسئله را حل کردیم. همین را گفت و بعد گفت بله این مسائل اقتصادی هم با گفتگو و اینها حل می‌شود نه با درگیری، نه با دشمن‌تراشی. این اعلایی هم همین را می‌گوید، می‌گوید ما آن موقع نگفتیم صدام تو دشمن هستی و ما با تو حرف نمی‌زنیم، رفتیم با او حرف زدیم و مسئله را حل کردیم. و تمام آیات قرآن را [باید] بریزید دور اگر به این حرفها اعتقاد پیدا کنید.

«لا تَهِنوا وَتَدعوا إِلَى السَّلمِ وَأَنتُمُ الأَعلَونَ وَاللَّهُ مَعَكُم وَلَن يَتِرَكُم أَعمالَكُم»[7]، که با اینها گفتگو نکنید، با مستکبر از سر معامله و صلح برنیایید، حتی به او نگو بیا حقانیت مرا بپذیر، در این حد هم به او میدان نده. باید با او بجنگی و مبارزه کنی، «قاتِلُوهُمْ حَتَّى لا تَكُونَ فِتْنَةٌ»، باید او را نابود کنی، باید او را نیست کنی. بچه‌های ما برای این هدف جنگیدند نه برای آزاد کردن عراق فقط، «قاتِلُوهُمْ حَتَّى لا تَكُونَ فِتْنَةٌ». آقای هاشمی در این مستندی که شبکه مستند همین [ایام هفته] دفاع مقدس پخش کرد بروید ببینید، ما یک عمر است داریم از دفاع مقدس حرف می‌زنیم. 13 سال‌ام بوده جبهه رفتم، 18 سال‌ام بوده برگشتم هنوز خیلی از چیزها را نمی‌دانستم، این مستند را دیدم وحشت کردم از اتفاقاتی که افتاده است. شبکه مستند پخش کرده همین الآن در گوشیتان در تلوبیون مراجعه کنید در آرشیو هست، 6-7 جلسه یک مستندی ساخته شده، یک گروه فرهنگی این را ساخته، دو سال پیش در شبکه مجازی پخش شده، الآن تلویزیون پخش کرده است. من آن موقع ندیدم، الآن دیدم. بروید ببینید اینجا آقای روحانی و هاشمی چه می‌گویند. رئیس کمیسیون دفاعِ آن موقع مجلس، کاری به روحانی امروز ندارم، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

 

دیدیدم که نه، آقای هاشمی تنها نبود!

در آنجا صریح می‌گوید آقای محسن رضایی نامه می‌نویسد به امام، خود آقای محسن رضایی آنجا صحبت می‌کند که من نامه نوشتم به امام. امام، این جلسه مخفی نمایندگان مجلس چیست، اخبارش همه رسیده به جبهه، فرماندهان جبهه دچار دو دستگی شدند. چی کمر امام حسن مجتبی را شکست؟ خیانت فرماندهان، خیانت نفوذی‌ها. آن عده‌ای هم که ایثارگر هستند در این میدان کشته می‌شوند، «فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُوَمِنهُممَنيَنتَظِرُ»[8]. البته عده کمی هستند، در لشکر حضرت امام فرماندهی که خیانت کند خیلی کم است ولی همان کم‌ها هم ضربه خودشان را زدند به تبع بعضی از سیاسیون آن روز. ما فکر می‌کردیم تمام این تدبیرها مال فکر جناب هاشمی بوده که فرمانده جنگ بوده، دیدیم نه آقا ایشان تنها نبوده. آقای روحانی می‌گوید کمیسیون دفاع، کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون وزارت خارجه؛ 30 نفر از نمایندگان این سه کمیسیون ماه‌ها بلکه چند سال مخفیانه جلسه داشتند برای به پایان رساندن جنگ. به پایان رساندن جنگ که می‌دانید خواسته کی بود؟ بعد از فتح خرمشهر CIA، امروز آمریکا می‌آید اعتراف می‌کند، در کتاب خاطرات آقای هاشمی هم هست که ما از کی دنبال ختم جنگ بودیم. این طرف امروز در فتنه 88 آمریکایی‌ها می‌گویند ما بعد از فتح خرمشهر سال 61، بعد از آن دیگه دستور کارمان این بود که جنگ ایران باید تمام شود بدون پیروز. آمریکا لازم نیست، جاسوس ما نیاز نداریم، وقتی 30 نفر نماینده سه کمیسیون امنیتی مجلس یعنی کمیسیون دفاع، کمیسیون برنامه و بودجه [و کمیسیون وزارت خارجه جلسه مخفیانه برای اتمام جنگ می‌گذارند]. اینها مستند تلویزیون است، خبر خبرنامه نیست، می‌گویم که بعد بروید بقیه حرفها را هم بشنوید. نگویید چرا امام جام زهر را نوشید، مقام معظم رهبری فرمود امام کار عاقلانه‌ای کرد حتی در پذیرش جام زهر. جام زهر را فرمود چون بعضی‌ها امروز می‌خواهند بگویند جام زهر نبود و گفتند که بعدها شهد عسل شد؛ نه خیر جام زهر بود. عقلانی بود به جهت اینکه راه دیگری حضرت امام نداشت مثل امام حسن مجتبی که راه دیگری نداشت.

می‌گوید سالها ما نشسته بودیم [در] جلسات، آقای محسن رضایی به امام نامه می‌نویسد که امام به فریاد برسید، اختلاف دارد به جبهه می‌رسد. بعضی‌ها مأیوس از جنگ دارند می‌شوند، وقتی در این جلسات گفتگو می‌کنند با هم که این جنگ ما فایده‌ای ندارد. در این مستند خود آقای هاشمی می‌گوید رزمندگان ما به درد اینکه پیروز شویم در عملیات‌ها نمی‌خوردند چون عموماً رزمنده‌ها رزمنده‌هایی بودند که 2-3 ماه در جبهه می‌آمدند شرکت می‌کردند می‌رفتند. این بود؟ به والله دروغ می‌گویی، خرمشهر را کی رقم زد؟ فتح المبین را کی رقم زد؟ شما نادیده می‌گیرید حق خدا را، حیف بعد از مرگ شما این صحبت‌های شما دارد پخش می‌شود برای 80 میلیون. این را می‌گوییم برای کسانی که فکرشان فکر آن از دنیا رفته است، رزمندگان ما رزمندگانی که پیروزی بیافرینند نبودند؟! ما در هیچ عملیاتی؛ (اسم می‌برد بدر و خیبر و کربلای5 و والفجر8). ما در هیچ عملیاتی پیروز نشدیم، به اهدافمان نرسیدیم. بله آن اهدافی که شما داشتی که خودت نقل می‌کنی من رفتم پیش امام گفتم امام حالا این «قاتِلُوهُمْ حَتَّى لا تَكُونَ فِتْنَةٌ» و اینها که نمی‌شود ولی ما یک پیروزی و عملیات بزرگی انجام بدهیم، یک پیروزی عظیمی بدست بیاوریم بعد برویم بنشینیم گفتگو و مذاکره کنیم و جنگ را تمام کنیم یعنی یک برگ برنده‌ای داشته باشیم. مثلاً راه عراق را با خلیج فارس قطع کنیم، بصره را بگیریم، والفجر8 یکی از اهدافش این است، کربلای5 یکی از اهدافش این است. من حق امام را دارم عرض می‌کنم، خود آقای هاشمی در این مستند می‌گوید البته امام وقتی حرفهای مرا شنید خندید. بعد گفت حالا که باید جنگ را ادامه بدهیم بلند شوید بروید یعنی فلانی دست بردارید از این حرفها. خب چرا وقتی آقا می‌گوید جنگ را ادامه بدهید شما چرا کار دیگری کردید؟ چرا وقتی آقای روحانی در همین مستند است که می‌گوید وقتی من رفتم پیش آقای هاشمی گفتم امام متوجه شده، ما در جلساتمان این حرفها را زدیم و به این نتیجه رسیدیم که باید جنگ را تمام کنیم، گفتگو و مذاکره کنیم و صلح شود تمام شود. آقای هاشمی می‌گوید بله به نتیجه خوبی رسیدید، ما هم به همین نتیجه معتقد هستیم؛ روی چه حساب؟ پس حق امام کجاست؟

 

به واسطه اطاعت از امام، معنویت رزمندگان رشد کرد

آنکه این حماسه‌ها را ایجاد کرد امام بود، به والله امام بود، بالله امام بود، تالله امام بود. به واسطه اطاعت از امام معنویت رشد کرد، به واسطه اطاعت از امام نصرت خدا به دلهای رزمندگان شامل حالشان شد. یک بچه 12-13 ساله نور ایمان او را می‌کند یک شجاع، از یک نوجوان مغازه‌ای یک گوشه‌ای یک حاج قاسم سلیمانی درست می‌کند نور ایمان است. چرا باید خدا نصرت بدهد؟ چرا وقتی مقام معظم رهبری صحبت کرد این آیه را بالای سرش گذاشته بود؟ سوره حج آیه 40، «وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه»، این آیه همان آیه‌ای است که آقای روحانی سال 94 رفت در آمریکا آنجا صحبت کرد که اسلام و قرآن حرفش این است که با گفتگو و صلح همه مسائل حل می‌شود. خدا در قرآن گفته من صلح‌طلب‌ها را یاری می‌کنم، این آیه را خواند.  «وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه» آیه 40 سوره حج است که برای اولین نوبتی است که حضرت حق جلّ و عَلی به پیغمبر می‌فرماید «أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‌ نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ»[9]، من تو را کمک می‌کنم. وقتی از شما می‌کشند، وقتی به شما ظلم می‌کنند دفاع کنید، بجنگید، بکشید از آنها. بعد در انتهای آیه خدا می‌فرماید «وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه» من حتماً شمایی را که می‌جنگید را یاری می‌کنم. ما می‌جنگیدیم که خدا کمک می‌کرد، امدادهای غیبی در همین مستند می‌گوید البته امدادهای غیبی‌ ای هم بود. نه خیر امدادهای غیبی، نصرت الهی خط اصلی نبرد ما بود و الا شما 213 هزار شهید داری، 85 درصد 213 هزار شهید. این را برای جوانها می‌گویم که بدانید جنگ چی بود، 85 درصد 213 هزار شهید جوانان زیر 23 سال هستند یعنی از 14-15 سال تا 23 سال، این آمار است. شما حساب کنید حالا رزمندگان ما درصد جوانانش چقدر است. بالأخره قیامتی دارند پدر و مادرانی که بچه‌هایشان را نگذاشتند بروند جبهه. چی به دنیا آوردی که نتوانستی او را بفرستی جبهه؟ مگر امام واجب نکرد؟ مگر صدام برای محو اسلام با ما نجنگید؟ نه خودت رفتی و نه گذاشتی بچه‌هایت بروند جبهه، قیامتی هست. از 20 میلیون نفر که می‌توانستند بروند جبهه فقط یک میلیون نفر رفت 8 سال.

 

دیدیم که رزمندگان ما به درد پیروزی نمی‌خوردند؟!

«وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه» برای جنگ است، مال قتال مجاهدین فی سبیل الله است. آقا هم در صحبت دو روز قبلشان همین آیه را گذاشتند بالای سرشان که از حق ولایت و امام دفاع کنند در دفاع مقدس. بعد می‌گویند نه رزمندگان ما به درد پیروزی نمی‌خوردند، ما هم دیدیم اینجوری که فایده‌ای ندارد و به اهدافمان نمی‌رسیم جنگ را خاتمه دادیم با گفتگوهایمان. این وسط حضرت امامی که با رزمندگان کف میدان عهد و میثاق بسته بود و آنها با امامشان عهد و میثاق بسته بودند می‌خواست چه کار کند؟ مجلس ما این بود، مجلس خائن ما این بود، آن کسی که فرمانده کل جنگ است دارد خودش می‌گوید من موافق همین امر بودم پس امام چی؟ پس اسلام چی؟ پس آیه قرآن «أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا» چی؟ دستور خدا به مقاتله و جنگ به خاطر اینکه به ما ظلم کردند چی؟ «مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِیِّهِ سُلْطاناً»[10] چی؟ این آیه قرآن نیست؟ شما در این مدرسه حجتیه چی یاد گرفتید؟ از حق شهدا و رزمندگان باید دفاع کرد، از حق این جانبازان عزیزی که فقط یک پلک می‌زند 30 سال روی تخت باید دفاع کرد. اینها همه به خاطر تبعیت از ولایت است، این در سوره مبارکه جنگ، اسمش سوره حرب است که البته آن بالای قرآن نوشته سوره مبارکه محمد. آنجا خدای متعال می‌فرماید من مجاهدین فی سبیل الله و شهدا را عملشان را نمی‌گذارم نابود شود چرا؟ چون اینها تابع ولایت هستند.

الآن 30 سال از جنگ گذشته، چرا جمع شدیم؟ به خاطر اینکه خون اینها اهمیت دارد، جنگ و نبرد اینها اهمیت دارد، اینها پرچم ولایت را بیشتر از هر چیزی بلند کردند، شهدا با خونشان. چون اگر تبعیت اینها، اطاعت اینها از امام نبود خدا این توفیقات را به آنها نمی‌داد. قرآن این است، خدا اثر به این خونها نمی‌داد 30 سال تا امروز و انشالله سه هزار سال، انشالله 300 هزار سال؛ این خونها اینجوری پر رونق و پر جوشش نمی‌ماند اگر نبود امامت و ولایت. بله ما این گفتگوها را انجام دادیم تا اینکه آخر نتیجه گرفتیم. سال گذشته آقای رئیس جمهور همین حرف را زد که با جنگ نمی‌شود که مشکلات مملکت را حل کرد، باید با گفتگو حل کرد. با همین اعتقاد پیش آمدند جلو، مردم فردا پس فردا آنهایی که می‌خواهند رأی بدهند بدانید به چه کسانی می‌خواهید رأی بدهید. هر کسی هر رأیی داده مسئولیت رأیش تا قیامت به عهده‌اش است و باید جواب‌گو باشد.

 

در دفترش نیروهای CIA رفت و آمد داشتند؟!

در همین مستند آقای رفیق دوست می‌گویددو سال آخر جنگ، آقای هاشمی به من گفت شما دیگر در جنگ دخالت نکن، کار را بسپر به دولت. اداره جنگ از طریق فرمانده جنگ افتاد دست دولت، دولت کی؟ موسوی، افتاد دست موسوی، او شد فرمانده ستاد جنگ. موسوی‌ای که از سال 61 دنبال تمام کردن جنگ با گفتگو و مذاکره هست و امروز آمریکایی‌ها دارند می‌گویند در دفترش نیروهای CIAرفت و آمد دارند، شد فرمانده ستاد جنگ به دستور هاشمی در دو سال آخر. بعد پشتیبانی جنگ چه می‌شود؟ پشتیبانی خیلی کار مهمی است، وقت نیست تو هم خسته شدی. فدای سرت که خسته شدی اجرش را می‌بری، این خونها 8 سال برای ما خسته شدند، این بدن‌های پاره پاره‌ای که الآن کنار شما هستند. فرمانده پشتیبانی جنگ شد بهزاد نبوی کسی که در کشتار حزب جمهوری اسلامی شهید رجایی و باهنر و بهشتی و دیگران سهیم بوده، نقش داشته. بروید بببینید بهزاد نبوی کیست. بعد شما تعجب می‌کنید آن نامه بیاید به دست امام برسد که دیگر نمی‌توانیم ادامه بدهیم؟ دولت بگوید هیچ چی ندارم و همه خزانه‌ها خالی شده و تمام شده. آقا محسن می‌گوید آقای هاشمی یا آقای روحانی به من گفت اگر بغداد را بخواهید بگیرید چی می‌خواهید، نه اینکه بخواهید جنگ را ادامه بدهید. گفتیم اگر بخواهیم بغداد را بگیریم مثلاً اینقدر سال؛ آقای روحانی در این مستند مسخره می‌کند آقای رضایی و فرماندهان جنگ را. می‌خندد و می‌گوید البته اینها می‌گفتند اگر ما بخواهیم بغداد را بگیریم 14 سالی طول می‌کشد یعنی اصلاً شدنی نبود پیروزی بر عراق. با منطق اینها البته نه با منطق رزمندگان اسلام، نه با منطق کسانی که توکل به خدا دارند، نه با منطق کسانی که خرمشهر را آزاد کردند، حصر آبادان را آزاد کردند، نه با منطق کسانی که هنوز هم که هنوزه در غرب دارند می‌جنگند و نفس منافقین را بند آوردند. مرصاد پدید آوردند بعد از قطعنامه، با منطق اینها پیروزی ممکن نیست. برای چی الآن در برجام و مسائل دیگر می‌گویند کدخدا، باید با قواعد او بازی کرد؟ چون آنها اصلاً پیروزی را ممکن نمی‌دانند، کور است نور ایمان در دلهایشان«خَتَمَ اللَّهُ عَلىقُلوبِهِم»[11].

می‌گوید 14 سال امکانات هم این و آن را می‌خواهیم، بعد این نامه را که آقای رضایی می‌دهند به آقای هاشمی، این نامه را می‌برند جلوی امام به امام می‌گویند امام رزمنده‌ها گفتند این را ما باید داشته باشیم تا جنگ را ادامه بدهیم. کی گفتند جنگ را ما ادامه بدهیم؟ گفتند برای پیروزی بر بغداد و الا جنگ را که همه ایستاده‌اند، فرماندهان ایستاده‌اند، گردان‌ها ایستاده‌اند، رزمندگان ایستاده‌اند. قطعنامه امضاء شد، اکثر رزمنده‌ها برگشتند شهرشان، 2-3 روز بعد صدام دوباره حرکت کرد رسید به جاده اهواز خرمشهر. یعنی همان عده کم رزمنده‌ای که در جبهه بود باز رسید به یک دهم و دو دهم، بروید آمارها را ببینید. ولی همین عده کم صدام را برگرداندند ده‌ها هزار کیلومتر به مرز خودش رساندند. با چی؟ رزمندگان ما می‌توانستند جنگ را مدیریت کنند، ادامه بدهند، فرماندهان ما می‌توانستند جنگ را مدیریت کنند ادامه بدهند و همه اهداف امام که اهداف اسلام بود تحقق ببخشند. والله می‌توانستند، بالله می‌توانستند، این تحریف جنگ است بگویند رزمندگان ما نمی‌توانستند ادامه بدهند.

 

اگر اصرار کنید حکم جهاد می‌دهم

همین الآن این جانبازان ما می‌گویند اگر الآن امامان به ما بگوید همین الآن بلند می‌شویم می‌رویم، نسل جوان امروز والله قسم. من یک کلمه گفتم بچه‌های طرح تابستانی نوجوانان، کاش شما می‌آمدید این سه روز می‌دیدید این بچه‌ها چگونه دارند تلاش می‌کنند، با چه آروز و دلی، با چه عشقی زیر ظل آفتاب، با چه انگیزه‌ای. اصلاً این جلسه یادواره شهدا این دو ساعته نیست، جلسه اصلش این سه روزه بود. این نسل نسل نوجوان را بیایید ببینید، اینها همان‌هایی بودند که اصلاً کاری کردند که امام ما یعنی امروز فرمانده جنگ یعنی رهبر معظم انقلاب اصلاً نرسید به اینکه حکم جهاد بدهد برای دفاع از این مملکت در سوریه و عراق. روحانی رفت فشار آورد که مردم از جنگ خسته شدند، آقا یک جمله به روحانی گفت فرمود کی گفته مردم از جنگ خسته شدند. این همه میلیون‌ها نفر جوان دارند التماس می‌کنند که اجازه بدهید ما برویم دفاع از سوریه و عراق و حریم اهل بیت، ما نمی‌توانیم به آنها اجازه بدهیم. کی گفته خسته شدند؟ بعد آقا یک جمله به روحانی می‌گوید که خیلی سخت، می‌فرماید اگر اصرار کنید حکم جهاد می‌دهم برای دفاع از سوریه و عراق؛ دیگر ساکت می‌شوند. چون می‌دانند الآن 30 سال پیش نیست که همه قدرت‌های نفاق و استکبار و یهود و همه و همه هم‌آهنگ باشند، الآن استکبار در حضیض ذلت است، در یأس و نابودی به سر می‌برد آمریکا. از حماقتش بود ترامپ قاسم سلیمانی را کشت، این را من نمی‌گویم این را سیاستمداران و نیروهای نظامی آمریکایی می‌گویند، خودکشی کرد ترامپ، آمریکا را نابود کرد با کشتن قاسم سلیمانی. چرا به استیصال رسیدند؟ چون آمریکای امروز آمریکای دهه 60 نیست، اسرائیل امروز اسرائیل دهه 60 نیست، برای یک تکه بحرین و امارات ببین چه ذوقی می‌کنند. این یعنی چی؟ آن روزها اینها بحرین و امارات را سگ خودشان هم حساب نمی‌کردند، این یعنی ذلت و خاری آمریکا. اینها می‌دانند امروز دیگر آنچه که بر امام تحمیل کردند نمی‌توانند بر امام ما یعنی نائب امام زمان تحمیل کنند. او فرمود امروز اگر فشار بیاورید حسینی وارد می‌شویم، شرایط ما شرایط امام حسن نیست یعنی فرماندهان ما، نیروهای ما، رزمندگان ما، امت ما امت خیانت کننده نیست. این امتی است که وفادار است، آنهایی که گوشه و کنار زمزمه می‌کنند و می‌خواهند با تحریف جنگ دل مردم را نسبت به امام و تدابیر امام و رهبری در این جنگ سرد کنند بدانند گور خودشان را با دست خودشان کندند، به موقع خودش ریشه آنها را هم خواهیم کند.

 

روز اول حکومتش، وعده مجاهدین آخرالزمان را داد

این حرف امام حسن است، بشکند دهانی که گفت امام حسن امام صلح بود، باید امروز به امام حسن اقتدا کنیم. نه امام حسن امام جنگ بود، امام جهاد بود، مجبور شد. حضرت امام فرمود تحمیل کردند صلح را بر حسن بن علی(علیه السلام)همان‌گونه که امروز دارند بر من تحمیل می‌کنند. همان‌گونه که حکمیت را بر علی تحمیل کردند امروز بر ما کسانی هستند پیشانی‌شان از قداست ورم کرده بر ما دارند تحمیل می‌کنند صلح بر دشمن را، حکمیت دشمن را. بعد می‌فرماید حضرت امام حَکَم‌های امروز را ما شناختیم یعنی کسانی که جا پای منافقین زمان امیرالمؤمنین گذاشتند، جا پای منافقین زمان امام مجتبی گذاشتند. این جمله امام حسن مجتبی است، اول بعد از حمد و ثنا «نَحْنُ حِزْبُ اللَّهِ الْغَالِبُونَ وَ عِتْرَةُ رَسُولِهِ الْأَقْرَبُونَ وَ أَهْلُ بَيْتِهِ الطَّيِّبُونَ الطَّاهِرُونَ وَ أَحَدُ الثَّقَلَيْنِ اللَّذَيْنِ خَلَّفَهُمَا رَسُولُ اللَّهِ ص فِي أُمَّتِهِ وَ التَّالِي كِتَابَ اللَّهِ فِيهِ تَفْصِيلُ كُلِّ شَيْ‏ء»[12]. همان اول حرف می‌فرماید ما فرمانده پیروز میدان هستیم. می‌دانید «نَحْنُ حِزْبُ اللَّهِ الْغَالِبُونَ»یعنی چی؟ «إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ»[13] سوره مائده برای کیست؟ تفسیرش را بببینید، بقیه الله الاعظم. امام حسن مجتبی هیچ کسی را ندارد می‌داند همه امتش و یارانش به او خیانت می‌کنند ولی خود را با مهدی معرفی می‌کند. وعده لشکر پیروز را می‌دهد، حزب الله الغالب یعنی کسانی که مهدی نیامده می‌جنگند و دفاع می‌کنند و پیروز می‌شوند و حکومت مهدی را تشکیل می‌دهند. امام حسن مجتبی روز اول حکومتش وعده رزمندگان و مجاهدین امروز آخرالزمان را دارد می‌دهد. بروید ببینید تفاسیر را این تحلیل من نیست، من سوادی ندارم، من حرفی بلد نیستم. حزب الله الغالب ایرانی‌ها هستند در آخرالزمان، تفسیر امیرالمؤمنین، امام باقر، امام صادق سوره مائده. ایرانی‌هایی هستند که قبل از ظهور امام زمان قیام می‌کنند  و به او و به ائمه دیگر و به پیغمبر اقتدا می‌کنند در مبارزه و اینها پیروز میدان می‌شوند قبل از آمدن امام زمان. «مُقْتَدٍ بِهِ قَبْلَ قِيَامِهِ»[14]، شما دل مرده هستید که پیروزی در جبین این ملت نمی‌بینید ما می‌بینیم. صبح نزدیک است.

 

امروز صدای گام‌های بقیه الله الاعظم را می‌شود شنید

این امام حسن مجتبی است، یک جمله‌ای به معاویه(لعنة الله علیه)حضرت دارد، این تهدید در یک نامه؛ «فَإِنَّكَ دَسَسْتَ الرِّجَالَ لِلِاحْتِيَالِ وَ الِاغْتِيَالِ وَ أَرْصَدْتَ الْعُيُونَ كَأَنَّكَ تُحِبُّ اللِّقَاء»[15]. امام حسن مجتبی می‌فرماید معاویه ظاهراً تو جاسوس برای ما گذاشتی، یک عده فتنه‌گر در بین یاران من گذاشتی. ببین چه تهدیدی می‌کند، ادبیات امام مجتبی(علیه السلام)در مقابله با استکبار این ادبیات است؛ بله ما به امام حسن اقتدا می‌کنیم ولی این امام حسنِ مجاهد. «كَأَنَّكَ تُحِبُّ اللِّقَاء»، ظاهراً تو دوست داری بمیری معاویه. «وَ مَا أَشُكُّ فِي ذَلِكَ فَتَوَقَّعْهإِنْ شَاءَ اللَّه‏‏»، ان‌شاءالله به زودی خواهی مرد، تهدیدش می‌کند. آن وقت سال 62 می‌روند به امام می‌گویند، در کتاب خاطرات آقای هاشمی بخوانید، می‌گوید من رفتم به امام گفتم به صداوسیما بگویید شعار مرگ بر آمریکا را دیگر نگوید. چرا؟ دیگر به امام نمی‌گوید ما داریم تلاش می‌کنیم تا خواسته او محقق شود، و البته این تلاش با مقاومت امام در طول این سالها محقق نشد. دیگه در نهایت امر وقتی مجلس آن کمیسیون‌های اصلی، آن نمایندگان خائن و در دولت این انسان‌های خائن که خیانتشان امروز روشن است؛ موسوی امروز خیانتش روشن است، فتنه 88 نعمتی بود که همه بدانند این موسوی یک روزی شد فرمانده ستاد جنگ چه کسی است، این خباثت از کجاست.

به امام حسن مجتبی گفتند یا مذل المؤمنین از اصحابش، حضرت فرمود اینجوری نگویید، من کسی را ندارم، اگر 14 نفر داشتم شمشیر می‌کشیدم. سیدالشهداء 70 نفر داشت شمشیر کشید. حضرت امام اطرف خود کسی را نداشت، مردم را داشت امت را داشت اما در آن دست نوشته امام بخوانید گفت خدا مرگ مرا برساند به خاطر دوستان خائنم. الحمدلله که امروز حق آشکار می‌شود، خودشان با زبان خودشان می‌گویند ما چنین و چنان کردیم و الا اگر ما می‌گفتیم متهم بودیم. من در جبهه روایتگری می‌کردم می‌گفتم آقای هاشمی اینجوری گفته در کتابش، می‌گفتند آقا حرف نزن و سیاه نمایی نکن، الآن دیگه تلویزیون دارد صحبت خوش را پخش می‌کند شکر خدا، آقای روحانی حرف خودش را دارد پخش می‌کند.

امروز دیگر 1400 سال پیش نیست، صدای گام‌های بقیه الله الاعظم را می‌شود شنید با دیدن این جوانان و نوجوانانی که با عظم و ایمان و انگیزه پای کار هستند. با اتصال این امت به امامش. آنقدر کسی را امام مجتبی نداشت که در اردوگاه جنگ سجاده از زیر پای حضرت کشیدند، خنجر زهرآگین به ران حضرت زدند. خیمه امام حسن مجتبی را غارت کردند. شش ماه بیشتر حکومت امام حسن مجتبی را این خائنین رذل، رزمندگانی که دور او بودند تحمل نکردند اما الآن 40 سال است رزمندگان روی تخت، قطع نخاعی‌ها می‌گویند امام تو دستور بده بلند می‌شویم تا اسلام را به آرمان‌ها و مقصدش برسانیم.

 

 

[1]سوره انفال، آیه74

[2]سوره حجرات، آیه15

[3]سوره توبه، آیه88

[4]سوره آل عمران، آیه103

[5]بحارالأنوار، ج99، ص132

[6]سوره انفال، آیه39

[7]سوره محمد، آیه35

[8]سوره احزاب، آیه23

[9]سوره حج، آیه39

[10]سوره اسرا، آیه33

[11]سوره بقره، آیه7

[12]الأمالی، ص349

[13]سوره مائده، آیه56

[14]بحارالأنوار، ج51، ص72

[15]بحارالأنوار، ج44، ص45

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

تخریب قبور ائمه علیهم السلام در بقیع
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۳۱ فروردین ماه از ساعت ۲۰
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
مقتل الشهداء‌ فاطمیه
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است